Агресія Росії проти України: хроніка перших днів липня

Вже 132 дні Україна чинить опір повномасштабному вторгненню РФ. Станом на 5 липні ситуація на фронті залишається гострою, але є і позитивні зміни.

Ситуація на фронті

За заявою Генштабу Збройних сил України Армія успішно відбиває атаки ворога на Сході: Харків, Бахмут, Краматорськ, але ситуація лишається неспокійною. Росіяни продовжують обстрілювати цивільні об’єкти. Для виправдання своїх дій вони розповсюджують інформацію про те, що українські війська дислокуються у школах, церквах і лікарнях. Так в неділю, 3 липня, був обстріляний дитячий психоневрологічний центр в селищі Алтинськ (Сумська область). Дітей і медичний персонал вдалося евакуювати.

У своєму вечірньому зверненні в понеділок Президент України Володимир Зеленський заявив, що ситуація на фронті не стабільна. Агресор продовжує тиснути на харківському, сумському і донецькому напрямках. Часом знищення ворога вимагає від українських воїнів надлюдських зусиль. Але мова йде про життя і незалежність України та безпеку всього світу.

Перемога на Зміїному

Російські окупанти вимушені були залишити острів Зміїний. Нагадаємо, що наявність російських військ на острові становила загрозу для Одещини. Після відступу окупанти закидали острів фосфорними бомбами з метою спалити військову техніку, яку вони залишили. Наразі Зміїний знаходиться під контролем України. На острові майорить жовто-блакитний прапор.

Міжнародні події

У швейцарському місті Лугано проходить міжнародна зустріч. В конференції беруть участь більше тисячі депутатів представників сорока країн світу. Крім того, на заході присутні представники різних міжнародних організацій. Основне питання зустрічі: шляхи відбудови України. Конференція відбувається п’ятий рік поспіль, але тільки в цьому році піднімаються питання виключно по українській проблематиці.

Пані Урсула фон дер Ляєн, Президент Єврокомісії, заявила про залучення понад шість мільярдів євро до цього проєкту вже на цей момент. Допомога буде збільшуватись.

Підписуйтесь на оновлення українського порталу волонтерів та будьте в курсі подій.

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button