Черговий казус Лаврова вже не викликає здивування

22 липня в Стамбулі була підписана спеціальна Угода по вивозу українського зерна з портів. Сторони, Російська Федерація і Україна, погодились не обстрілювати судна, які експортують зерно, і місця, де воно зберігається. Гарантами дотримання домовленостей виступала ООН. Наступного дня торговельний порт в Одесі був обстріляний артилерією РФ.

Не виразне пояснення офіційного Кремля

Факт порушення Москвою Угоди менше ніж через добу після підписання МЗС України назвало “плювком в обличчя Генерального Секретаря ООН”. Згідно з домовленістю росіяни мають розблокувати українські порти, припинити вогонь на час вивезення зерна.  Через декілька годин після підписання документа РФ порушило режим тиші. На прохання міжнародної організації пояснити суботні події, міністр іноземних справ Росії Сергій Лавров виступив з незрозумілим поясненням, яке шокувало весь цивілізований світ.

За словами Лаврова, це був лише “епізод” в процесі проведення спеціальної воєнної операції. Міністр заявив, що в угоді не прописана заборона обстрілювати об’єкти, які на думку росіян є військовими. Він наголосив на тому, що Росія і далі буде продовжувати знищувати інфраструктуру, яка може здатися офіційній Москві небезпечною для громадян РФ.

Цікавою є заява міністра оборони Туреччини. Він повідомив, що після обстрілу торгового порту Одеси офіційний Кремль заперечив свою причетність до суботніх подій. Через кілька годин із гучною заявою по російському телебаченню виступила пресаташе РФ Марія Захарова. В її повідомлення йдеться про те, що саме росіяни обстріляли об’єкти збереження зерна. Більше того у своєму Telegram каналі Захарова написала, що російські ракети “Калібр” не тільки обстріляли інфраструктуру в Одеському порті, але і знищили український воєнний корабель.

Справжні мета Російської Федерації

Міжнародні спостерігачі заявили, що обстріл вівся прицільно по елеваторах. На думку аналітиків Росія мала намір створити перешкоди для відвантаження зерна, а потім звинуватити Україну у зриві домовленостей і створенні загрози світової гуманітарної катастрофи. 

Завдяки блискавичним діям ППО України ракети не попали в цілі і відвантаження не було призупинена. Міністр інфраструктури підтвердив, що попри атаки Україна продовжуватиме експорт, про який домовилася з Організацією Об’єднаних Націй. Пан Курбаков наголосив на тому, що ракетні удари демонструють справжню позицію Москви.

Керівництво Одеської області підтвердило те, що робота з підготовки вивезення зерна і формування конвою активно ведеться. Для торговельних судів буде створено спеціальний коридор, яким слідуватимуть тільки зерновози. Решта акваторії буде замінована.

Своєю чергою Президент України звернувся до західних партнерів із промовою. В ній йдеться, що порушення правил Росією є фактом приниження місії ООН і недотримання норм міжнародного права.

Підписуйтесь на оновлення українського порталу волонтерів та будьте в курсі подій.

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button