Огляд поставок іноземної зброї в Україну

Поставки іноземної зброї наближують перемогу УкраїниЗавдяки зброї, що постачає США, Великобританія і ЄС ЗСУ стає більш мобільною. Допомога партнерів значно зменшує кількість втрат в українських військах і допомогає просуватися ближче до кордонів

Збройна підтримка України союзниками значною мірою впливає на ситуацію і допомагає нам перемогти.  Пропонуємо короткий огляд іноземного озброєння ЗСУ.

Міністр оборони України заявив про те, що за час повномасштабного вторгнення кілька тисяч воїнів ЗСУ пройшло спеціальну підготовку з користування найновітнішою іноземною зброєю. На сьогодні освоєно десяток сучасних артелериствьких систем, які знаходяться на озброєнні Польщі, Чехії, Великобританії, США, Німечини і Франції. Військовослужбовці успішно керують іноземною броньованою технікою. Про кожну з них поговоримо окремо.

Американські «Три сокири» та самоходки

Точна, надшвидка, далекобійна зброя. Її цілями вже стали ворожі командні пункти, склади палива і боєприпасів, артелерія і техніка ворога.

Також, поставлені системи M109. Системою озброєно кілька світових держав. Плюс системи в наявності багатьох модифікацій. І головне: вогонь може вестися різними типами снарядів.  

Самохідні гаубиці з Європи

Напівавтоматична FH70 випускає 6 снарядів за хвилину. Дальність 30 км. Двигун від знаменитого Volkswagen дає можливість озброєню самостійно проїхати 20 км. Тобто, гаубиця майже самохідна.

Французські  Cezar 

Гаубиці нового покоління успішно підтверджують своє імператорське ім’я. Зброя упішно “дістає” до командних штабів і пересувних складів противника. Плюс в тому, що САУ встановлена на колісному шасі, тобто абсолютно мобільна, і оснащена системою автоматизації. Основні якості: високоточність, п’ять пострілів за хвилину, використовує різні типи боєприпасів калібру 155-мм боєприпасів, броньована кабіна.

Польські “Краби”

Окреме місце в захисті нашої країни займають “Краби”. Самохідна, компактна установка сильно дошкуляє російським солдатам. Дальність пострілу досягає 40 км. Гаубиця може стріляти чергами. Найефективніше робити до шести пострілів у хвилину. Доречі, башта в гаубиці зроблена за ліцензійним зразком британської AS90. В комплекті до “Крабів” були поставлені і командні машини.

Німецька зброя

Panzerhaubitze2000 був поставлений в Україну на прикінці червня. Важливою якістю зброї є її скорострільність. Зброя, як і все німецьке, стріляє з педантичною точністю, ефективно використовує снаряди, а головне: мінімальний час для ураження цілі. При цьому для команди артелеристів є достатньо часу для відходу. Головний плюс Panzerhaubitze2000 в її високому рівні автоматизації. Тобто екіпаж максимально захищений від ураження противником.

Славнозвісні HIMARS

Ця зброя викликає спараведливе захоплення в українських “Богів війни”. Її також називають «стріляй і біжи». Ці ситеми залпового вогню мають високоточне керування ракетами. Дальність пострілу досягає 80 км. Є і ракети, які вражають ціль за 300 км. Система запускає одночасно сім ракет: 6  тридцятикілометрової дальності, і одну ATACMS. Цікава особливість цієї зброї: вона працює доволі тихо. Завдяки супутниковій навігації точність попадання вираховується в диапазоні метра.

HIMARS настільки налякали російську пропаганду, що вони їх вже “поховали”. Цікаво, що відео зі “знищенням” американських систем виявилося фейком… було заснято вибух на фермі. Але, паніка росіян і постійні фейки тільки підтверджують їх смертоностну міць.

Підписуйтесь на оновлення українського порталу волонтерів та будьте в курсі подій.

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button