Російські ракети руйнують церкви

Рівень цинізму та аморальності російських військових вже нікого не дивує. Російська пропаганда вперто стверджує, що під обстріли підпадають лише воєнні об’єкти. Натомість окрім житлових будинків в цілком мирних кварталах під ракетні удари попали й церкви, собори, монастирі. 

З моменту повномасштабного вторгнення близька двохсот храмів різних конфесій було зруйновано прицільним попаданням російських ракет. Такі попадання можна було б назвати випадковими, якби не розграбування релігійних реліквій. Окупанти спочатку обстрілюють споруди, а потім вдираються туди і виносять цінні речі. 

Найбільших втрат зазнали православні християнські храми, в тому числі і ті, що належали до Московського Патріархату. Для загарбників нема нічого святого, вони нівечать споруди, зривають зі стін ікони, роблять в приміщеннях безлад.

Серед зруйнованих церков були й польські костьоли. Серед них виділяють чотири, які мали особливу архітектурну цінність.

Першого березня під час ранкової меси ракета влучила в харківську курію. В будівлі пробито дах. На щастя поранених і убитих немає.

Під час окупації Київської області росіяни взяли захопили духовну семінарію в Ворзелі. На щастя семінаристам вдалося вчасно евакуюватися. Та зруйнування, які побачив ректор, викликали в нього розпач. В споруді повибивали вікна та двері, статуя Богоматері розтрощена на шматки, вхідна брама повністю зруйнована. Таке враження що адепти руського миру воювали не з ЗСУ, а з будівлею церкви. Ректор заявляє про те, що багато цінних речей зникло.

Зазнав значних пошкоджень і Костел Діви Марії в селі Киселівка в Миколаївській області. Споруда була прицільно обстріляна артилерією. Після кількох потужних ударів церква була повністю зруйнована.

У Маріуполі в Паулінському монастирі окупанти влаштували свою адміністрацію. За словами очевидців будівля знаходиться в жахливому стані. Все, що служителі церкви не встигли забрати із собою в евакуацію, загарбники вивезли. Останні відомості про монастир свідчать про його повне зруйнування. Як і місто споруда не підлягає відновленню.

Підписуйтесь на оновлення українського порталу волонтерів та будьте в курсі подій

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button