Україна готова до контрнаступу

Постачання західної зброї значно посилюють позиції української армії. Завдяки допомозі союзників ЗСУ поступово переходить у контратаки. За словами міністра оборони України, не останню роль у постачання зброї відіграють дипломати.

У своєму інтерв’ю газеті The Times пан Рєзніков розкрив алгоритм отримання зброї. За його словами Президент ставить перед військовими певні стратегічні завдання. Головнокомандувач вираховує кількість зброї, необхідної для досягнення мети. Тоді починається робота безпосередньо міністерств іноземних справ і оборони України.

Процес отримання допомоги від партнерів доволі складний. Міністерства готують звернення до країн партнерів із запитом на отримання певної зброї. Ведуться перемовини на найвищих рівнях. Запит має бути підкріплений обґрунтуваннями та гарантіями з нашого боку. Тільки після виконання цієї роботи Україна отримує політичне рішення щодо надання підтримки.

Пан Рєзніков заявив, що найбільшу підтримку надав його британським колегою Беном Уоллесом. Саме він вплинув на те, що нам постачають зброю стандартів НАТО. Спочатку йшлося про стару зброю радянських часів, але міністр Великобританії довів необхідність постачання сучасної зброї. Завдяки цьому армія України має успіхи на фронті, а кількість втрат серед особового складу значно зменшується.

Не останню роль в збільшенні кількості озброєння відіграла і сама Україна. Наші військові довели, що вміють швидко навчатися й ефективно застосовувати новітні гаубиці та системи ППО. За словами міністра, він вдячний НАТО за підтримку, але темп треба пришвидшити. Поки ведуться перемовини, приймаються рішення і розгойдується бюрократична машина, на нашій землі гинуть не тільки військові, але і цивільні.

На завершення розмови Міністр оборони висловив сподівання, що відставка Бориса Джонсона не вплине на позицію Великобританії, щодо підтримки України у війні проти Росії. Він наголосив на тому, що обома країнами була проведена велика робота, і українсько-британські стосунки будуть розвиватися в тому ж напрямку.

Підписуйтесь на оновлення українського порталу волонтерів та будьте в курсі подій.

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button