ЄС звинувачує Росію у спричинені світового голоду

Агресія РФ проти України спричинить гуманітарну катастрофу у країнах третього світу. На Брюссельському саміті Росію визнали країною, яка використовує їжу як зброю у війні проти України та несе повну відповідальність за штучно спровоковану глобальну продовольчу кризу.

Росія винна у глобальному голоді

В резолюції саміту ЄС, опублікованій на сайті Європейської ради, йдеться про виняткову відповідальність Росії за глобальну кризу продовольчої безпеки. Європейська Рада звернулася до РФ із закликом відкрити Чорне море, припинити вивіз зерна й обстріл сільськогосподарських об’єктів. Промова Генерального секретаря ООН про надзвичайні зусилля, які докладає організація, щодо пошуку розв’язання цього питання, отримала підтримку всіх присутніх.

Лідери європейських держав підкреслили необхідність продовження санкції проти Росії. Було підкреслено, що економічний вплив на країну агресора забезпечить вільне постачання гуманітарної допомоги.

Коридори солідарності. Нова ініціатива ЄС

Єврокомісія висунула ініціативу щодо запровадження так званих коридорів солідарності. На кордонах України з європейськими державами створюються спеціальні транспортні шляхи для налагодження логістики продовольчих товарів.

Було прийнято рішення розширити співробітництво з міжнародними партнерами та організаціями в рамках ООН та G7. Його метою має бути  стимулювання розвитку місцевого сільськогосподарського виробництва в країнах третього світу. 

Статистика кризового питання

В наслідок ескалації війни Росії проти України в  портах заблоковано понад 20 млн тонн зерна. Ці запаси мали бути використані в рамках Всесвітньої продовольчої програми. Своєю чергою РФ вводить мито  на експорт власного зерна. Такий хід призвів до зростання світових цін на продовольство. Таким чином майже третина Світу, в основному це країни Африки, опинилися перед загрозою гуманітарної катастрофи.

Висновки. Намагання Кремля використовувати продовольчу загрозу, як спосіб маніпулювати, застосування загрози глобального голодування, як зброю війни, є військовим злочином. Таким чином європейські санкції проти Росії потрібно посилювати за для запобігання гуманітарної катастрофи у країнах третього світу.

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button